5 перевірених способів, як обдурити мозок і перестати втомлюватись за тиждень

Ми живемо в шаленому ритмі життя, час не стоїть на місці, треба все й скрізь встигнути. А так і до стресу не далеко, а там і проблеми можуть виникнути. Як навчитися розслаблятися і давати собі коханій перепочинок, без втрати часу та коштів? На думку журналу intermobi.com.ua саме ці 5 порад допоможуть вам бути енергійними.

Зменшити час роботи з гаджетами

Ти звикла, що твій день починається і закінчується із перегляду стрічки соцмереж? Повір, це не найкращий варіант, якщо ти хочеш почувати себе відпочившою. Виявляється, вчені давно довели, що світло блакитного екрану заважає виробленню мелатоніну гормону сну. Світло екрану не просто впливає на твої біологічний годинник, він ще й викликає почуття тривоги і веде до порушень сну, особливо якщо ти використовуєш гаджети ввечері. Тому суворо регламентуй годинник, який плануєш провести з телефоном у руці. Згадай, що час – гроші. І за годину прогортань сторінок знайомих у соцмережах ти могла б заробити чимало. Так, наприклад, репетитор або перекладач може отримати за одну годину роботи до 5 тисяч рублів.

5 перевірених способів, як обдурити мозок і перестати втомлюватись за тиждень

Більше рухайся

Спорт неймовірно впливає на мозок. Дослідженнями доведено, що помірне кардіо-навантаження покращує пам’ять, допомагає багатозадачно мислити та планувати. Гарне тіло і розвинений мозок — хіба не привід, щоб дістати кросівки з шафи та почати бігати вранці.

Навчися медитувати

Якщо у тебе утворилася вільна хвилинка, не поспішай витрачати її на перегляд серіалу чи гру в телефоні. Сядь у спокійне місце, розслабся, заплющи очі і просто зосередься на диханні. Забери всі думки зі своєї голови, а якщо не можеш — просто повторюй: «Вдих — видих». Повір, ця техніка дійсно допоможе мозку розслабитися, а тобі — нарешті відчути себе відпочившою.

5 перевірених способів, як обдурити мозок і перестати втомлюватись за тиждень

Займися творчістю

Так-так, цією порадою може здатися тобі маренням, але вчені однозначні на думці — коли ти займаєшся малюванням, в’язанням або, наприклад, ліпленням, включаються відділи мозку, які не задіяні у звичайному житті. Створюючи щось руками, ти також абстрагуєшся від проблем. А ще це непоганий спосіб заощадити на подарунках для друзів.

Вийди під сонце

Жителі великих мегаполісів, як ніхто інший, схильні до нестачі вітаміну D, який, у свою чергу, формує фосфорно-кальцієвий обмін. В результаті дослідження, що охопило понад 600 осіб, з’ясувалося, що почуття втоми, самотність та депресія найчастіше з’являються у людей узимку. Тому наша порада для гарного самопочуття проста — більше сонця. Гуляй хоча б по 10 хвилин на день під відкритим сонячним промінням. Навіть якщо погода хмарна, на вулиці світла все одно більше, ніж у приміщенні. Ну а в холодну пору року рекомендуємо тобі періодично відвідувати солярій з метою профілактики.