Для півтіні і тіні – яскравий первоцвіт печіночниця

Дуже мало красиво квітучих рослин, що віддають перевагу півтінь або тінь. І ще менше тих, що зацвітають, варто лише зійти снігу. Спробуйте посадити в саду печіночницю: вже в березні-квітні ця дивовижна переліска створить суцільний килим квітів в саду. І нехай цвітіння триває приблизно 20 днів, повірте, воно буде незабутнім! Невеликі кущики, під час цвітіння досягають висоти 20-30 див. У блозі pravoved.kiev.ua дають дуже цікаві поради та рекомендації щодо вирощування квітів, переходьте не пошкодуєте.

Розмножують рослину насінням. Причому сіянці розвиваються повільно. Тому печіночницю рекомендується сіяти вже взимку, з кінця лютого. Допускається посів аж до початку квітня. Розсаду вирощують на прохолодному і світлому підвіконні, причому при посіві в лютому-березні обов’язково досвечивание фитолампами. Температура +15 – +22°С.

Для півтіні і тіні – яскравий первоцвіт печіночниця

На жаль, насіння печіночниці швидко втрачають схожість. Якщо вам пощастило знайти свіжі насіння восени, тримайте їх у вологому вермикуліті в зіп-пакеті в холодильнику. Це дозволить зберегти їх до моменту посіву.

Чим раніше посієте насіння печіночниці, тим більш підготовленими і потужними будуть кущики до моменту висадки в грунт. Важливо перед висадкою загартувати розсаду протягом двох тижнів. Висаджувати в грунт потрібно якомога раніше. Загартованим рослинам не страшний навіть випав раптово сніг.

Печіночниця з насіння в культурі зацвітає тільки на третій рік, але це набагато раніше в порівнянні з природними умовами – в дикій природі цей момент настає на 4-5 рік.

Культурні садові форми досить невибагливі у догляді, активно розростаються і виробляють насіння. Але щоб отримати нові рослини з власного насіння, потрібно встигнути їх зібрати раніше мурах, які до них досить охотны. Слід спостерігати за дозріванням насіння, і як тільки вони придбають світло-салатовий, майже молочний відтінок, зрізати разом з квітконосами і помістити в зіп-пакет з вологим вермікулітом, покласти в холодильник. Подальше вирощування описано вище.

Для півтіні і тіні – яскравий первоцвіт печіночниця

Висаджують печіночницю в тіні садових дерев, там, де грунт зберігає вологу весь сезон. При тривалій посусі печіночницю потрібно буде помірно зрідка поливати. Але і залишена без нагляду, красуня не загине. І навесні, забута, здивує своєю раптовою появою і великою кількістю квітів.

Найбільш простий і зручний спосіб розмноження рослини – поділ куща. Роблять це по закінченні цвітіння навесні або наприкінці літа – початку осені, на 4-5 рік життя рослини.