ЭлектроАрсенал


Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

Типи комплектних трансформаторних підстанцій (КТП)

e-mail Друк

Основні типи комплектних трансформаторних підстанцій


Кожен сучасний пристрій використовує для своєї роботи електричну енергію, має різні властивості, а також вимоги до напруги електричної мережі. Для пониження і підвищення мережевої напруги змінного струму, а також розподілу електроенергії використовують комплектні трансформаторні підстанції (КТП). КТП активно застосовуються в системах електропостачання сіл, селищ, міст, а також промислових об'єктів. Вони дають можливість використовувати пристрої з підключенням від 6 або 10 кВ до 380 (220) В. Основною перевагою КТП є те, що вони відразу є готовими до установки, що значно скорочує час монтажних робіт і полегшує монтаж.
Трансформаторні підстанції можуть мати суттєві відмінності залежно від модифікації. Їх класифікують на понижуючі і повишающіе.Основним елементом КТП є масляний або сухий трансформатор (знижувати або підвищувати), який підключається до повітряної або кабельної лінії. До складу пристрою додатково входять розподільні пристрої, пристрої керування та захисту і допоміжного обладнання і конструкцій.

У більшості випадків для розміщення підстанцій КТП використовують залізобетонний корпус, в якому присутні механічні та електричні блокування, що забезпечує високий захист від ураження електричним струмом обслуговуючого персоналу або людей, які просто знаходяться поблизу пристрою.

Корпус трансформаторної підстанції розділяється на відсіки:

  • високовольтне обладнання для комутації і захисту;
  • для понижуючого силового трансформатора;
  • для розподільного пристрою низької напруги;
  • для контрольно-вимірювальної апаратури;
  • для приладів обліку електроенергії.

КТП бувають прохідні, вони мають можливість одночасно підключиться до двох ЛЕП, а також тупикові, у яких така можливість відсутня. Кіоскові підстанції дають можливість забезпечити надійний захист від електричного струму, оскільки всі компоненти, які знаходяться під дією високої напруги (трансформатор силовий, пристрої розподільні) надійно закриті. Більш економічним варіантом є стовпові (встановлюються в спеціальній рамі. Рама кріпиться на опори високовольтних ліній). Щогловий тип мають зовнішню установку, використовується для сіл, невеликих населених пунктів і невеликих підприємств. Тип підстанції вибирається залежно вимог щодо розміщення, а також вимог за рівнем захисту.