Біль праворуч унизу живота у жінок

Однією з найчастіших причин звернення за медичною допомогою вважається дискомфорт у животі. Він може локалізуватися праворуч, ліворуч або поширюватись на обидві сторони, мати різну інтенсивність. Багато хто скаржиться на болі праворуч внизу живота, у жінок цей симптом може сигналізувати про патології сечостатевої системи, кишечника, функціональні порушення та гострі хірургічні захворювання. Чому при вагітності тягне низ живота розповідають за цим посиланням https://mostrda.org.ua/?p=29298.

Причини болю праворуч унизу живота у жінок

Дискомфорт унизу живота може виникнути через різні фактори. До функціональних порушень, що призводять до неприємних відчуттів, належать розлади менструального циклу на тлі гормональних збоїв, овуляція, вагітність. Називають і низку захворювання, які провокують біль унизу живота праворуч у жінок, причини в цьому випадку вважаються патологічними.

Біль внизу живота праворуч у жінок може виникнути і через ураження кульшової артерії. Вона забезпечує кров’ю передню черевну стінку, статеві органи, м’язи нижніх кінцівок. Найбільш поширеними ураженнями називають аневризму та тромбоз. Під першою патологією розуміють розшарування внутрішніх стінок судини та утворення так званого випинання. Під тромбозом – закупорку артерії.

Біль праворуч унизу живота у жінок

Тягне біль внизу живота – привід для переживань?

Дискомфорт не виникає сам собою. Він завжди пов’язаний із змінами в організмі, патологіями, розладами. Тягне біль внизу живота справа у жінок – серйозний привід для переживань. Цей симптом може бути спровокований патологічними станами, за яких допомогу необхідно надати негайно. До них відносять:

  • розрив кісти яєчника (апоплексію);
  • мимовільний аборт;
  • апендицит;
  • заворіт кишок.

Ці патологічні явища мають бути діагностовані максимально швидко, щоб була можливість вчасно вжити необхідних заходів. До симптомів, при яких можна говорити про те, що необхідно негайно викликати «швидку допомогу», відносять втрату свідомості, інтенсивний ріжучий або біль, що тягне, внизу живота праворуч у жінки, що не стихає навіть при прийомі анальгетиків, і її різке припинення, підвищену температуру тіла, нудоту, блювання, слабкість та запаморочення.

Діагностика

Щоб розібратися з тим, що викликало неприємні відчуття, та як з ними боротися, необхідно звернутися за медичною допомогою. Діагностика має бути проведена якомога раніше, адже деякі стани вимагають екстреного хірургічного втручання. А лікування захворювань найефективніше на ранніх стадіях їх розвитку.

Якщо болить правий бік внизу живота, діагностика може проводитися лікарями з різних областей медицини або фахівцями загальної практики. Жінкам варто розпочати з’ясування причин із звернення до гінеколога та хірурга. Обстеження, спрямоване на виявлення причин болю в животі праворуч та вироблення найбільш ефективної тактики лікування, має бути комплексним. Воно в обов’язковому порядку включає аналіз скарг, анамнезу, побічних симптомів, що спостерігаються у пацієнтки, фізикальний огляд і пальпацію ділянок, в яких присутні неприємні відчуття.