Блохи у тварини: чи небезпечні вони для людини?

Деякі люди досі впевнені, що блохи тварин не можуть нашкодити людині. Їхня думка — неправильна, і в цій статті ми розповімо чому. Як позбутися від курячих бліх народними засобами дізнайтесь за посиланням https://xsmart.com.ua/?p=15457.

Кровопійці – рознощики захворювань

Блохи кусають не лише тварин, на яких паразитують, а й людей, чия кров теж доводиться їм до смаку.

Маленькі паразити небезпечні тим, що переносять різноманітні хвороботворні мікроби. Колись епідемія бубонної чуми знищила величезну кількість людей завдяки бліхам.

Також вони можуть стати причиною дерматологічних захворювань, алергічних реакцій та заразити гельмінтами. Укус маленьких вампірів досить болючий, він залишає на тілі людини слід — червону плямку, що викликає свербіж.

Блохи у тварини: чи небезпечні вони для людини?

Види бліх

Усіх бліх можна розділити на три види за смаковими перевагами крові своїх «господарів»: котячі, собачі та людські!

Найпоширенішим у царстві бліх є котячий вигляд. Побачити на кішці блоху не важко: дорослі особини візуально помітні, їх екскременти схожі на дрібні грудочки бруду, а яйця на білі крупинки. Самки можуть відкласти яйця не тільки на тварині, але і в оббивці меблів, щілинах, пухнастому пледі і т. д. Кров’ю людини котячі блохи харчуються, якщо поряд не виявиться основного господаря.

Собача блоха. Вона уживається не тільки на собаках, але ще на котах та конях. Не гидує людською кров’ю лише за сильного голоду. У неї задні лапи довші за передні, тому стрибає цей вид бліх набагато далі, ніж бачить (приблизно втричі).

Людська блоха. Ці блохи – справжні гурмани. Вони вибирає господарем людину та харчується її кров’ю. Вибір свого господаря ґрунтується на характерному запаху, що походить від людини, а ще їм подобається багатий волосяний покрив. Згодом людські блохи можуть перебратися на тварину.

Виявити ознаки «нападу» бліх можна за наявності на тілі невеликих ранок, які сильно сверблять.

Скільки живуть блохи?

Блохи – це різновид комах, яких сміливо можна зарахувати до розряду довгожителів. Тривалість життя кровосисних паразитів становить від кількох місяців до 3 років.

На кількість прожитого часу впливає переважно температура повітря. Високі цифри скорочують тривалість життя, а низькі продовжують її. Пояснюється це тим, що в умовах прохолоди їхній життєвий цикл протікає повільно.

Ще одна особливість, що пояснює живучість кровопивців, без їжі вони можуть прожити від одного до трьох місяців. При цьому блохи не впадають в анабіоз, а перебувають у пошуку жертви, хоч і уповільненому.

Як тільки господар буде знайдений (цьому сприяє особливий чутливий орган – пігідій, що знаходиться на черевці), паразит відразу ж оживає і починає харчуватися за рахунок виявленої теплокровної істоти.

Як позбутися паразитів?

Завдання не з легких. Якщо ви виявили у себе в житлі бліх, то доведеться попрацювати, щоб повністю їх позбутися.

Для цього необхідно обробити тварин і провести повну дезінфекцію приміщення, приділяючи увагу обробці ворсистих матеріалів: килимів, пледів, покривал та різних отворів, щілин, плінтусів.

Підстилки, на яких спали свійські тварини, доведеться знищити. Якщо незважаючи на всі зусилля, що докладаються, паразити вижили і продовжують трапезувати кров’ю членів сім’ї, то тільки звернувшись до спеціалізованих компаній, проблема буде успішно вирішена.