Я багато цікавлюсь темами спорту, способу життя, здорового харчування. І вирішила поділитися з вами цікавим і дієвим способом, як відчистити організм від зайвих кілограм, що накопичилися, і відчути легкість у тілі.
Такий тип харчування став трендом у Голлівуді, який з радістю підхопили багато дівчат, особливо влітку. Але щоб не нашкодити здоров’ю, треба голодувати «наукою». Такі експерти як блог Варто знати дали поради, як це робити правильно.
- Витримуй час голодування
Забудь раз і назавжди про те, що можна посидіти на воді тиждень, а то й два. То ти підірвеш своє здоров’я. Щоб голодування принесло користь, воно має бути короткостроковим і триватиме 12, 24 чи 36 годин. І тут запускається процес самоочищення — аутофагії. Це означає, що клітина буде перетравлювати сміття в ній: старі, пошкоджені структури та баластові речовини (окислені білки, холестерин, гомоцистеїн та інші). В результаті клітина омолоджується і починає функціонувати згідно з її природною програмою, налагоджуються всі обмінні процеси. Саме за відкриття такої чудової особливості нашого організму японський біолог Есінорі Осумі у 2016 році отримав Нобелівську премію.
- Врахуй показання та протипоказання
Короткострокові періоди голодування не вирішать проблему зайвої ваги. Це можливість його підтримати, зробити організм здоровішим, покращити якість життя, профілактика різних захворювань, омолодження органів та систем. Щоб практикувати подібну систему, потрібно мати стабільну нормальну вагу. Якщо ти перебуваєш у стресі, тобі не можна практикувати інтервальне голодування. У тебе підвищена витрата мікроелементів і навіть короткострокова відмова від їжі може посилити ситуацію. Маса досліджень доводить користь голодування для організму загалом. Це відмінна профілактика цукрового діабету другого типу, серцево-судинних недуг, вікових захворювань, пов’язаних із нервовою системою, аутоімунних та онкологічних захворювань. У людини покращуються когнітивні функції, зменшується частота запальних захворювань та хронічних рецидивів.
Під забороною інтервальне голодування та у разі дискінезії жовчовивідних шляхів, а також будь-яких захворювань ШКТ у стадії загострення. У разі дискінезії можна значно посилити перебіг захворювання. Тривалі перерви у їжі сприяють накопиченню жовчі, її застою, розвитку запального процесу, появі каменів у жовчному міхурі.
- Підготуйся до голодування
Від інтервального голодування не буде ніякої користі, якщо тиждень ти їла бургери, запиваючи їх газировкою, пельмені з майонезом і картоплю фрі з кетчупом. Результату ти не досягнеш. Важливо до початку практики інтервального голодування протягом 1-2 місяців дотримуватись здорового раціонального харчування з великою кількістю овочів, фруктів та ягід, грамотним поєднанням білкових продуктів. До речі, ряд нутрієнтів, що містяться в продуктах харчування, також здатні стимулювати «клітинний детокс». Наприклад, вітамін Д (основне джерело жирна риба), ресвератрол (виноград), катехін (зелений чай, какао) та деякі інші. Регулярно включай ці продукти у меню.
- Приймай комплекс вітамінів та мікроелементів
У принципі можуть підійти і пігулки. Але якщо є хронічні захворювання ШКТ, вони можуть надавати додаткову подразнювальну дію на слизову оболонку шлунка і кишечника. По можливості слід приймати рідкі комплекси. Вони продаються у вигляді порошку, які потрібно розводити водою. Ще один варіант – смузі з будь-яких видів зелені. У них міститься кількість мікроелементів і вітамінів, але їх концентрація природно буде нижчою, ніж в аптечних препаратах.
- Пий воду
Голодувати на суху не можна категорично! Не забувай, всі процеси у нашому організмі йдуть у розчинах. Без достатньої кількості рідини клітинний детокс просто неможливий. Скільки пити? Класична порада – 30 грам рідини на кг маси тіла. Що пити? Просту воду, трав’яний чай без цукру. Як пити? Не всі два літри за один присід, а розподіливши цю кількість рідини протягом дня.
- Почни з мінімального інтервалу
А точніше із 12-годинного голодування. Обов’язково поснідай, пообідай і з’їж щось у полудень. Чи не ужинай! Таким чином між полуденком та наступним сніданком якраз і пройде 12 годин. Практикувати такі голодні дні добре раз на тиждень. Через місяць можна переходити до практики інтервального голодування – відмова від їжі на 24 години. Практикувати його можна 1 раз на 2 тижні. Ще через місяць спробуй голодування протягом 36 годин 1 раз на місяць. У всіх випадках необхідно пити багато чистої води та приймати полівітамінні комплекси у розчинному вигляді.
- Не накидайся на їжу після голодування
Виходити із нього потрібно дуже плавно! Ні, ти не можеш собі дозволити бутерброд із ковбасою та торт у нагороду за старання. У жодному разі не перевантажуй свій організм їжею, яку складно переварити та засвоїти. Що краще за все з’їсти, коли голодування скінчилося? Варене яйце, нежирне пісне м’ясо птиці, овочі запечені або пару (не сирі!), несолодкі фрукти (термічно оброблені). Добре підійдуть супи на овочевому чи нежирному м’ясному бульйоні. Можна дозволити собі шматочок підсушеного хліба.